Jack London, Przed Adamem

Jacka Londona miłośnikom literatury przygodowej przedstawiać nie trzeba. Na jego książkach wychowały się pokolenia młodych ludzi marzących o przygodach, które były udziałem tego niezwykłego człowieka.

Kim był? Przede wszystkim korespondentem wojennym, reporterem, ale też… kłusownikiem, marynarzem, poszukiwaczem złota. Wiele z jego przeżyć można znaleźć na kartach jego opowiadań i powieści.

Ta – „Przed Adamem” – powstała w tym samym 1906 roku, w którym napisał on sławny „Biały Kieł”. Nakreślił swoją wizję świata dopiero się tworzącego, świata organizujących się społeczeństw i relacji międzyludzkich. Lekkie pióro, jego znak charakterystyczny, powoduje, że czyta się tę w pewnym sensie reporterską relację z wypiekami na twarzy. Relację z wydarzeń zapewne przed Adamem, ale niewątpliwie już z… Ewą, choć w tamtych czasach przed czasami nie było jeszcze wśród praludzi – jak pisze London – imion, bo nie było jeszcze słów… Barwne opisy obyczajów naszych antenatów – tak jak je sobie wyobrażał autor – skłaniają do zastanowienia, czy teraz, w XXI wieku, nie wracamy, niestety, do tamtych czasów…

Trzeba przeczytać tę książkę, tym bardziej że jest to pierwsze od 1957 roku polskie wydanie.

 

Książkę Jacka Londona Przed Adamem można zakupić w naszym sklepie wydawniczym:

https://www.wydawnictwocm.pl/jack-london-przed-adamem-p-295.html

 

Jack London Przed Adamem
Jack London Przed Adamem

Dodaj komentarz